Człowiek człowiekowi diabłem. Najgorsi mordercy

Wielcy zbrodniarze i seryjni mordercy.

Moderator: Redaktorzy

Awatar użytkownika
brak_DNA
Bywalec
Bywalec
Podziękował: 14 razy
Podziękowano: 25 razy

Człowiek człowiekowi diabłem. Najgorsi mordercy

Postautor: brak_DNA » 05 lis 2017, 15:22

Najwięksi zwyrodnialcy, okrutnicy, psychopaci. Co nimi kieruje? Dlaczego zabijają? Gdy oglądałem serial "Mindhunter", a doświadczyłem 10 całych odcinków stanowiących pełen jego sezon, naszła mnie myśl,by poczytać coś więcej na temat chorób psychicznych, zaburzeń osobowości i ogólnie ciężkiego do zrozumienia zagadnienia: psychopatycznych morderców. Ponoć dzieli się ich na takich co się z tym rodzą i na takich, którzy zabijają jakby był to ich ,,zawód" i ,,pasja", ale robią w skutek jakiegoś wyzwalającego czynnika - czyli teoretycznie do tego ,,dorośli".

Natrafiłem na taki youtubowski filmik :

https://www.youtube.com/watch?v=F5DSW3Bgybg&t=2s

Ludzie, otwarły się bramy piekieł ludzkiej psychiki.

Co o takich ludziach - raczej bestiach - oraz o tej tematyce i filmiku sądzicie?
Awatar użytkownika
Angie
Moderator
Moderator
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 31 razy

Re: Człowiek człowiekowi diabłem. Najgorsi mordercy

Postautor: Angie » 05 lis 2017, 18:48

Czy seryjnego mordercę można nazwać bestią i czy będzie to trafne określenie to nie wiem. To są ludzie przede wszystkim o spaczonym pojmowaniu świata, nie odczuwają wyrzutów sumienia, są zatraceni w swoim światopoglądzie co wydaje im się logiczne. Dobrym przykładem jest tutaj Karol Kot, bardzo inteligenty, który miał swoją teorię na temat morderstwa i za nią podążał. To są ludzie przede wszystkim chorzy ale jest to fascynujące.
Awatar użytkownika
Ona89
Administrator
Administrator
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 65 razy

Postautor: Ona89 » 05 lis 2017, 21:04

Hej
Dla mnie tacy ludzie powinni być nie zamykani a eliminowani ze społeczeństwa.Kanibale,pedofile,mordercy,sadysci.Nie chodzi o to,że ktoś jest zagadką.Taka osoba stanowi zagrożenie dla społeczeństwa.
Andriej Czikatiło :morderca,nekrofil,kanibal.Urodzony w 1936 r. Czikatiło znany był jako "Rzeźnik z Rostowa" albo "Rozpruwacz z Rostowa". Działał od końca lat 70-tych do początku lat 90-tych. W tym czasie Ukrainiec dokonał 53 zbrodni.
Czikatiło miał problemy z potencją. Erekcję osiągał podobno tylko dźgając lub tnąc swoje ofiary. Stawały się nimi przede wszystkim kobiety i dzieci, które wyszukiwał na dworcach kolejowych. Kiedy udawało mu się już zdobyć zaufanie przyszłej ofiary, zaciągał ją do lasu i zabijał.
W toku śledztwa okazało się, że "Rzeźnikowi z Rostowa" zdarzało się także zjadać zwłoki zabitych przez niego osób.
Co jest w ich głowach?zło.
Czy jest bestia?Na pewno.
Człowiekiem przestał być przy pierwszej zbrodni.
Pozdrawiam Ona89

źródło:
niewiarygodne.pl
Obrazek
Awatar użytkownika
brak_DNA
Bywalec
Bywalec

Postautor: brak_DNA » 07 lis 2017, 14:43

W procesie śledczym dotyczącym motywu zbrodni psychopatycznego mordercy specjaliści od psychologii kryminalistycznej często posługują się modelem: "Jak, kiedy i dlaczego". I tak, dopiero jakiś czas temu powstało pojęcie ,,seryjnego mordercy". Te trzy warianty są jak korzenie z których wyrastają pnące się i pnące gałęzie. Pytając się: jak? - agenci FBI i behawioryści starają się dowiedzieć o podejście logistyczne zbrodniarza - narzędzie zbrodni, rodzaj użytego samochodu przez mordercę, ostatnia wizyta w sklepie i to w jakim. Natomiast w podejściu o to ,,kiedy i dlaczego" dokonano aktu napaści i okrutnego sposobu pozbawienia danej osoby życia, chodzi o zrozumienie co takim ciemiężcą kieruje i ustalenie w jakim terminie, porze dnia czy nawet dokładnej godzinie zamordował wybraną przez siebie ofiarę. To jest jeden z przykładów podkreślającycm jak dużo czasu naukowcy, agenci służb porządkowych muszą poświęcić, by coraz dokładniej rozpracowywać umysły i sposoby działania najgorszych psychopatów i typować tych, którzy mogą nimi w przyszłości być, choć i tak, by zrozumieć morze psychiki takieto typu człowieka trzeba by przebrnąć przez potężną barierę struktury świadomości, bo gdzieś tam w jej głębi kryje się ostateczna odpowiedź.

Psychopaci owszem są fascynujący, jak i odrażający, gdyż jak rozumieć takie wyrażenie mordercy: ,,Szlachtowanie ludzi jest ciężką pracą, zarówno fizyczną jak i psychiczną. Ludzie tego nie rozumieją".
Awatar użytkownika
brak_DNA
Bywalec
Bywalec

Postautor: brak_DNA » 21 lis 2017, 13:51

Polecam w tym względzie, jeśli chodzi o historię psychokryminologii, badania zjawiska psychopatyzmu, podążania śladem zbrodniarzy książkę "Mindhunter" , w której dokonania oraz eznania J.Douglasa - słynnego profilera psychologicznego i agenta FBI posłużyły do stworzenia postaci Hannibala Lectera.

http://livro.pl/mindhunter-douglas-john-sku1148151010.html

Wróć do „Mordercy i zbrodniarze”